Breaking News

Cel: zdrowe i lśniące włosy latem!

Pod wpływem dużej dawki promieni UV, kąpieli w słonej wodzie morskiej i chlorowanym basenie, włosy stają się nadmiernie przesuszone i matowe. Przy nieodpowiedniej pielęgnacji, może pojawić się problem z ich łamliwością i wypadaniem. Jak temu zaradzić?

Codzienna pielęgnacja

Tego lata daj swoim włosom odpocząć! Zrezygnuj z suszarki, prostownicy i obciążających produktów do stylizacji. Dzięki takiej przerwie, włosy zyskają dodatkowy blask i będą łatwiejsze do układania. Natomiast podstawą codziennej pielęgnacji powinien być odpowiednio dobrany szampon nawilżający, który nie tylko korzystnie wpływa na stan skóry naszej głowy, ale również pielęgnuje łodygi włosów i dokładnie usuwa wszelkie zanieczyszczenia takie jak sól morska czy piasek. Dotychczas używane kosmetyki zastąp tymi przeznaczonymi do letniej pielęgnacji, które zawierają dodatkowe filtry UV np. mgiełki na bazie olejków. I co najważniejsze – pamiętaj
o nakryciu głowy!

Odżywienie od wewnątrz

Aby zachować zdrowe i lśniące włosy przez cały rok należy zadbać o suplementację od wewnątrz, która dobrze je zregeneruje i odżywi. Ich podstawowym budulcem jest biotyna, cynk, kwas pantotenowy, cysteina oraz metionina, które dbają o prawidłowy przebieg procesu tworzenia się włosa począwszy od samej cebulki. Niestety, odżywki i maski nie zawsze są w stanie utrzymać efektu pielęgnacji na dłużej. Oczywiście podstawą zasadą w trosce o zdrowe włosy jest odpowiednia, zrównoważona i bogata w witaminy dieta. Dodatkowe jej wsparcie stanowią odpowiednio opracowane suplementy. Pamiętajmy jednak, że potrzebują one czasu, abyśmy mogły zaobserwować ich pełne działanie. Warto stosować je długofalowo i od razu wybrać preparat, który zapewni naszemu organizmowi zoptymalizowaną dawkę witamin, minerałów i aminokwasów w jednej drażetce, np. Merz Spezial Dragees (ok. 40 zł/ 60 tabletek). Efekt? Zdrowy i promienny wygląd skóry, gęste włosy oraz mocne paznokcie przez cały rok!

Dodaj komentarz