Breaking News

Kurs na sternika – jak wybrać najlepszy?

Wiele osób marzy o żeglowaniu na otwartych wodach. Jednak, by takie marzenie spełnić, potrzebny jest nie tylko sprzęt, który można wypożyczyć, ale i odpowiedni kurs na sternika. Kto na taki kurs może się zapisać oraz jak on wygląda? Na te, i inne pytania, postaramy się odpowiedzieć w dalszej części tekstu.

Kurs na sternika i co warto o nim wiedzieć

Jeśli interesuje nas najlepszy kurs na sternika we Wrocławiu, to w mieście tym z pewnością na taki się możemy zapisać. Wiele firm organizujących podobne kursy, oferuje również szkolenia motorowodne, kurs żeglarski czy kurs radiooperatora SRC.

Wymienione wyżej kursy najczęściej odbywają się od marca do listopada. Wybierając szkolenie, warto wybrać te najlepsze, na których nauczymy się wszystkiego od odpowiednio przeszkolonych i doświadczonych żeglarzy. Zajrzyjmy do planu szkolenia, porównajmy cenę, sprawdźmy kadrę szkoleniową.

Kto może zapisać się na kurs na sternika?

Co ciekawe, nie trzeba mieć ukończonych 18 lat, by móc na kurs na sternika się zapisać. Wystarczy ukończyć 14 lat i mieć wymaganą zgodę rodziców. Oczywiście istnieją pewne ograniczenia dla osób przed 16 rokiem życiem, nie mogą oni kierować motorówkami o zbyt dużej mocy silnika.

Kurs na sternika zwykle podzielony jest na dwie części. Jedna z nich dotyczy pozyskania przez kursantów wiedzy teoretycznej, druga – to część praktyczna. Kurs kończy egzamin, którego zdanie jest obowiązkowe, aby uzyskać uprawnienia. Cały kurs trwa zwykle do tygodnia czasu.

Jak wygląda kurs na sternika?

Mamy już kilka podstawowych informacji na temat kursu na sternika. A czego na takim kursie można się dowiedzieć? Na części teoretycznej zapoznamy się z informacjami dotyczącymi budowy jachtów, przepisów prawnych czy ratownictwa wodnego.

Jeśli chodzi natomiast o część praktyczną, tutaj kursanci przede wszystkim uczą się prowadzenia maszyny i manewrowania nią – w różnych warunkach. Nauczą się również jak poprawnie kotwiczyć i cumować oraz wielu innych rzeczy.

Dodaj komentarz