Breaking News

Nie tylko open space. Firmy potrzebują powierzchni biurowej dla małych zespołów

Firmy działające w dużych miastach coraz częściej poszukują nowoczesnych przestrzeni biurowych w atrakcyjnych lokalizacjach dla swoich zespołów. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, New Work, jeden z największych operatorów biur elastycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, proponuje wynajem w pełni gotowych powierzchni biurowych o zróżnicowanym metrażu. Oferuje m.in. oddzielne pokoje z obsługą techniczną i administracyjną w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Łodzi, zarówno w formie długo-, jaki krótkoterminowych umów.

Zapotrzebowanie na przestrzenie biurowe jest w Polsce coraz większe.

Z raportu „Why flex?”, który sporządziła firma doradcza JLL, wynika, że w ciągu ostatnich pięciu lat mieliśmy na polskim rynku do czynienia z ponad pięciokrotnym wzrostem powierzchni biur elastycznych. W 2019 r. wyniosła ona już 240 tys. m kw. Popyt na takie usługi wzrasta, a w raz z nim oczekiwania dotyczące coraz bardziej zróżnicowanej oferty i indywidualnego podejścia do klienta. Chodzi zarówno o aranżację przestrzeni, bezpośrednią dostępność, standard, czy czas potrzebny na dopięcie formalności i podpisanie umowy. Te kwestie są ważne zarówno dla MŚP, jak i korporacji, które poszukują indywidualnych przestrzeni jako alternatywy dla open space’ów.

– Obserwujemy na rynku coraz większy nacisk klientów na przestrzenie, w których mają zapełnioną prywatność. Dostajemy wiele zapytań, również od klientów korporacyjnych, o możliwość wynajmu czasowego naszych biur w nagłej sytuacji. W ramach realizacji planów Business Continuity firmy coraz częściej decydują się na przeniesienie pracowników z open space do naszych przestrzeni – podkreśla Hubert Abt CEO firmy New Work. –Naszym atutem jest bogata oferta pokojów w wielu wariantach – opisuje i dodaje. W dynamicznie rozwijającym się biznesie ogromną rolę odgrywa również czas – nie każdy może pozwolić sobie na wielomiesięczne negocjacje, a następnie aranżację przestrzeni. Nasza oferta jest maksymalnie elastyczna, dostępna natychmiast, „od ręki”, także w wariancie krótkoterminowym.  

Firma oferuje klientom szeroki wybór lokalizacji.

Jest obecna w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Łodzi, a już niebawem pojawi się również w Poznaniu, Katowicach czy Wrocławiu. W obiektach, gdzie swoimi biurami zarządza New Work wiele uwagi poświęcono procedurom bezpieczeństwa, zapewniając stuprocentowa kontrolę dostępu poprzez rejestrację wszystkich przychodzących do budynku i opuszczających go osób. Najemcy zyskują również usługę recepcyjną wraz z obsługą poczty. W coraz większej liczbie obiektów dostępne są uchylne okna. W lokalizacjach New Work istnieje zawsze możliwość wynajęcia miejsca parkingowego.

New Work jest jednym z liderów wśród dostawców biur elastycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma, która powstała w 2012 r., zarządza powierzchniami biurowymi w pięciu krajach – Polsce (Warszawa, Kraków, Gdańsk i Łódź), na Węgrzech (Budapeszt, Budaors), w Czechach (Praga), Rumunii (Bukareszt) i Ukrainie (Kijów). To aż 20 lokalizacji o łącznej powierzchni 40 tys. m kw. Z usług firmy New Work korzysta m.in. LOT, Lufthansa i Tata. Dostawca elastycznych usług biurowych zatrudnia ponad 100 osób.

Dodaj komentarz