Breaking News

Sposób na siwe włosy

Masz dopiero 30 lat a już zauważasz u siebie pierwsze symptomy siwienia? Siwe włosy w młodym wieku to prawdziwa zmora niejednego mężczyzny, a także kobiet. Jedni przechodzą nad tym do porządku dziennego, inni chwytają się wszelkich sposobów, aby przystopować postępujący proces. Nie każdy wybrany preparat na siwe włosy działa jednakowo, ale warto próbować, bo za którymś razem trafimy na ten właściwy. Czy odsiwiacze są skuteczne? Czy lepiej zastąpić je koloryzującymi szamponami do włosów? Jak siwe włosy u mężczyzn postrzegane są kulturowo?

Siwe włosy – co robić?

Wiele zależy od tego, kiedy się pojawiły. Jeśli siwienie dotknęło Cię jeszcze przed ukończeniem 30 roku życia, a w rodzinie nie miałeś nikogo, kto w tym wieku mógł się już cieszyć platynowymi pasmami, warto rozważyć wizytę u lekarza. Być może pojawienie się siwych włosów jest następstwem zbyt dużej ilości stresu, z którym zmagasz się na co dzień. Lekarze alarmują też, że w wielu przypadkach wczesne siwienie to następstwo wielu chorób, spowodowanych nierzadko niedoborami ważnych dla organizmu elementów – np. witaminy B12. Na silne siwienie wpływ może mieć także silna niedokrwistość oraz choroby jelit. Jeżeli masz w rodzinie osoby, które wcześnie stały się siwowłose lub któreś z rodziców cieszy się szpakowatymi skroniami lub pełną, naturalną platyną – to znak, że „prezent” najprawdopodobniej został Ci przekazany genetycznie.

Jak zamaskować siwe włosy?

Sposobów na to, jak zatuszować siwe włosy, będzie co najmniej kilka. Ważne jest, jaki kosmetyk do zabiegu wybierzemy. Wybierając dobry odsiwiacz do włosów dla mężczyzn, nie powinniśmy sugerować się wyłącznie ceną. Czasem warto zapłacić nieco więcej za markowy produkt fryzjerski, niż kupić kosmetyk tańszy, ale gorszej jakości, przez który nie pozostanie nam nic innego jak tylko ogolić się na zero. Jeśli wybieramy odsiwiacz na siwe włosy, dobrze będzie rozejrzeć się wśród włoskiej gamy tych produktów, ponieważ przez światowych stylistów oraz specjalistów z dziedziny fryzjerstwa to właśnie one odznaczają się największą skutecznością w walce z siwizną. Gotowy preparat na siwe włosy jest łatwy w użyciu i bardzo wydajny, mimo że najczęściej mieści się w niewielkiej, poręcznej buteleczce.

siwe wlosy

Siwe włosy – co robić?

Po pierwsze – nie panikuj. Nie tylko Tobie przytrafia się ten problem. Jedni chcą się pozbywać siwizny, innym imponuje ona do tego stopnia, że decydują się na zrobienie sztucznej w salonie fryzjerskim. Pod względem kulturowym siwizna jest oznaką dojrzałości, nobliwości i statusu społecznego – co niektórych może fascynować i nie ma w tym nic dziwnego. Wybrany preparat na siwe włosy nakłada się bardzo szybko w sposób podobny do nakładania typowej farby do włosów. Po nałożeniu na wilgotne włosy należy wszystko dokładnie rozczesać, aby cząsteczki mikstury pokryły każdy, nawet najcieńszy włos. Tam, gdzie występują pojedyncze, siwe włosy, można nakładać odsiwiacz z mniejszą częstotliwością. Preparat wchłania się ekspresowo, czyniąc fryzurę ciemnieją o co najmniej kilka tonów. Siwizna zostaje zamaskowana, a włosy dodatkowo odżywione.

Źródło: http://gr-7.eu

Dodaj komentarz