Breaking News

Co trzeba wiedzieć o nowoczesnych basenach stelażowych

Baseny stelażowe są coraz bardziej popularne. Można je spotkać w coraz większej liczbie ogrodów. Czym wyróżnia się nowoczesny basen stelażowy? O czym powinniśmy pamiętać przy zakupie?

Odpowiedz sobie na pytanie: po co Ci basen w ogrodzie?

Baseny są przeznaczone do spędzania wolnego czasu, ćwiczeń, a nawet w niektórych przypadkach, terapii. Właściwy basen stelażowy jest nie tylko czysty i prosty w montażu, ale także przyjazny dla ludzi. Ważne jest też, aby był wykonany z najwyższej jakości tworzyw.

Jednym z głównych trendów, który stał się popularny w branży basenowej, jest pojawienie się basenu stelażowego. Dla wielu ludzi pomysł takiego niestandardowego basenu jest atrakcyjny. Basen stelażowy nie tylko służy potrzebom gospodarstwa domowego lub firmy, ale także jako atrakcja dla turystów.

Basen stelażowy jest w pełni dostosowany do potrzeb klienta z szeregiem opraw, świateł, szyn i komponentów, które po zmontowaniu tworzą basen, który pasuje do osobistego gustu właściciela domu. Główne aspekty, które określają wartość basenu stelażowego to projekt, rozmiar i jakość.

basen

Duży basen stelażowy dla całej rodziny

Projekt ma znaczenie – basen stelażowy musi być dostosowany do Twoich potrzeb.

Duże baseny tego typu są świetne na podwórka lub dla dużych spotkań rodzinnych, ponieważ mieszczą sporą liczbę osób, ale basen nie zajmuje przy tym całego ogrodu, więc bez trudu można rozstawić jeszcze na przykład grilla. Basen stelażowy z betonową podłogą byłby idealny dla przestronnych spotkań rodzinnych lub dla małej rodziny. Warto upewnić się, że podłoże nie jest podmokłe i nie zapada się pod ciężarem konstrukcji i nagromadzonej w nim wody.

Nie kupuj pierwszego lepszego basenu – lepiej postawić na jakość!

Gdy projekt i rozmiar są ustalone, następnym czynnikiem jest jakość projektu. Basen stelażowy musi mieć dobre oświetlenie. Dobra jakość wody jest koniecznością. Zbiornik cewki, który jest sercem produktu, jest koniecznością. Zbiornik cewki musi mieć dobry dopływ wody.

Dobry kryty basen stelażowy musi posiadać systemy ochrony przed ciepłem i promieniowaniem ultrafioletowym (UV). Zbiornik jest krytyczną częścią projektu. Wiele badań poświęcono na zaprojektowanie zbiornika, który jest hermetyczny, odporny na zimno i promieniowanie UV.

Następnie trzeba znaleźć producenta, który ma wysokiej jakości komponenty, wysokiej jakości konstrukcję i przystępne ceny. Cena jest kluczowa. Rozważ komponenty, takie jak paski świetlne i podgrzewacze wody. Zewnętrzny basen stelażowy musi mieć wystarczającą cyrkulację powietrza, aby utrzymać komfortowe środowisko.

basen

Dopasowana pokrywa zabezpieczająca basen

Podgrzewacz wody – co warto wiedzieć?

Następną rzeczą, o której należy pomyśleć, jest podgrzewacz wody. Zbiornik niskociśnieniowy musi mieć dużo ciepła. Podgrzewacz wody musi być odpowiednio mocny, ale również wydajny i niezawodny. Komponenty muszą być dobrze ze sobą zestawione, aby zachować obieg cieczy w zbiorniku. Pamiętajmy, że w Polsce nawet letnie noce potrafią być chłodne. Nie warto więc oszczędzać na podgrzewaczu wody. To użyteczne, cenione akcesorium.

Jeśli Twój basen ma służyć głównie dzieciom, koniecznie zapoznaj się z tym poradnikiem o tym, jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci w basenie stelażowym.

Dodaj komentarz